Оценка на най-добрите биатлонисти в Русия | Най-високи световни ранглисти

Anonim

Състезанията на биатлон бяха завършени в рамките на Европейското първенство в Словакия и на седмия етап на Световната купа.

Руският биатлонски съюз обобщи резултатите и представи лидерите на руския национален отбор с броя точки, както сред вековни спортисти, така и сред младежите.

Днес предлагаме на вашето внимание десетте най-добри биатлонисти на страната.

10. Олга Подхухарова (187 точки) не стана най-добрият сред младежите, най-вероятно поради травма, причинена от спад 400 метра преди финала. Четвъртото място не отхвърли момичето в отчаяние - се надява сериозно да отмъсти на резултатите от световното първенство.

9. Олга Галич с добро предимство заема рейтинг на руски младши (254, 5 точки). В пустинята на младата спортистка има заглавие на шампиона на Русия през 2011 г. в суперпакута.

8. Максим Цветков (262 точки) донесе бронзов медал на Евробиатлон 2012 на младшия отбор, зад лидера на състезанието за 34 секунди

7. Александър Вътов (313 точки) - сребърен медалист на шампионата сред младежите. Въпреки блестящото представяне, той загуби от норвежкия Vetle Christiansen, който успя да спечели второ предимство.

6. Светлана Слепцова (1036 точки) заема третото място в женския отбор по биатлон и 15-то място в световната купа.

5. Евгени Гараничев (1092 пункта) започва своята спортна кариера като състезател по ски и едва през 2008 г. се премества в биатлон. Успехът на този преход е очевиден - на 2 февруари Юджийн в Холменколен спечели първото злато в кариерата си в спринта.

4. Андрю Makoveev (1186 точки) бе принуден да пропусне две от трите раси, което неминуемо ще се отрази на класирането на един много силен и обещаващ спортист. Днес Андрей е деветият в световната класация сред мъжете.

3. Олга Вилухина (1247 точки) е собственик на три медала в текущите състезания на Световната купа.

2. Евгени Устугов (1282 точки) - лидерът на националния отбор на мъжете по точки и пети в световното класиране на световното първенство. От началото на годината Юджийн донесе на националния отбор два медала в четвъртия етап на Световното първенство: среброто в релейното състезание и бронзовото представяне в спринта.

1. Олга Зайцева (1529 точки) - опитен спортист в руския женски отбор. Двукратният олимпийски шампион от началото на 2012 г. донесе на отбора 5 медала, включително два златни медала. В общото класиране Олга е четвъртата сред жените.

Деветият краен етап на Световната купа ще завърши в руски Ханти-Мансийск на 18 март тази година - очакваме нови победи от нашите биатлети.