Оценка медали на Олимпийските отбори 2014 г. в Сочи (Крайно класиране по медали) | Най-високи рейтинги на света

Anonim

в XXII Зимни олимпийски игри в Сочи, руския отбор е в състояние да постави рекорд за броя на награди спечели. За първи път след разпадането на Съветския съюз руският отбор участва в Олимпиадата в Лилехамер от 1994 г., спечелвайки 23 медала. В продължение на 20 години това беше най-добрият ни резултат, който беше възможно да се надмине само тази година.

Но как да се организира страни екип са членки на ЕС "белите" олимпийски игри в крайното класиране ще кажат нашите настоящи Оценка медали на Олимпийските отбори Сочи 2014 .

Съдържание:

• 10. Франция (злато - 4, сребро - 4, бронз - 7)
  • 9. Австрия (злато - 4, сребро - 8, бронз - 5)
  • 8. Беларус (злато - 5, сребро - 0, бронз - 1)
  • 7. Швейцария (злато - 6, сребро - 3, бронз - 2)
  • 6. Германия (злато - 8, сребро - 6, бронз - 5)
  • 5. Холандия (злато - 8, сребро - 7, бронз - 9)
  • 4. САЩ (злато - 9, сребро - 7, бронз - 12)
  • 3. Канада (злато - 9, сребро - 10, бронз - 5)
  • 2. Норвегия (злато - 11, сребро - 5, бронз - 10)
  • 1. Русия (злато - 13, сребро - 11, бронз - 9)

10. Франция (злато - 4, сребро - 4, бронз - 7)

Френските състезатели взеха злато в биатлон, сноуборд и свободен стил. Най-продуктивният член беше Мартен Фурадей, който спечели два златни медала и един сребърен медал в биатлон.

9. Австрия (4 zolotye-, сребро - 8, бронз - 5)

Австрийците спечелиха златен олимпийски медал по биатлон, ски скокове, алпийски ски и шейни на.Всички награди на австрийския национален отбор бяха отдадени на ски-пистите с голяма трудност.

8. Беларус (злато - 5, сребро - 0, бронз - 1)

Беларуси получиха 3 награди от най-висок стандарт в биатлон и 2 в свободен стил. Особено отличена по време на Олимпиадата, биатлета Дария Домчечева, която ще отнеме три златни медала от Игрите.

7. Швейцария (злато - 6, сребро - 3, бронз - 2)

Швейцарските спортисти спечелиха злато в ски бягане, сноуборд и спускане на ски. Скиорът на Дарио Кьолн, който спечели две награди от най-висок стандарт, се отличаваше най-много. Женският хокеен отбор на Швейцария стана бронзов медалист на Игрите.

6. Германия (злато - 8, сребро - 6, бронз - 5)

Германците взеха злато в ски спускане, ски бягане, ски скокове и спускане с шейни. Момчета от Германия Tobias Arlt, Natalie Heisenberg, Felix Loch и Tobias Wendl имат 2 олимпийски медала от най-висок стандарт.

5. Холандия (злато - 8, сребро - 7, бронз - 9)

Холандците удариха всички с уменията си в кънките. В тази дисциплина спортистите от Холандия спечелиха 6 златни медала. Четири пъти членовете на националния отбор заемат целия почетен пиедестал - в мъже на състезанието за 10 000, 5 000 и 500 метра, както и в женското бягане за 1500 м.

4. САЩ (злато - 9, сребро - 7, бронз - 12)

Американците получиха най-високите награди в планинското ски, сноуборда, свободния стил и ледения танц. Женският хокеен отбор стана сребърен медалист на Игрите.

3. Канада (злато - 9, сребро - 10, бронз - 5)

Канадците спечелиха злато в bobsled, curling, freestyle, хокей и къси писти. Забележително е, но не един състезател от този отбор е спечелил повече от един медал.

2. Норвегия (злато - 11, сребро - 5, бронз - 10)

Норвежците са най-силните в биатлон, ски бягане, ски и ски.2 златни награди отидоха Марит скиори и Йорген Bjerg Graabak и рубеж Оле Ейнар Berndalen и Емил Свендсен.

1. Русия (злато - 13 сребро - 11 бронз - 9)

Руснаците са първите в бобслей, скелет, сноуборд, фигурно пързаляне, биатлон и шорттрек. Големите звезди на настоящата Олимпиада стоманата Виктор Ahn, спечелени награди три златни и Татяна Volossozhar и Максим Трънков два пъти заема топ пиедестала.