Рейтинг на университетските отбори в Казан 2013 | Топ световни класации

Anonim

На Универсиадата в Казан завърши 17 юли атлети са били играе повече от 350 комплекта медали в 27 дисциплини.

През 2013 г. в Казан е поставен безпрецедентен брой универсални записи, докато в миналогодишните игри в Шенжен, Китай, спортистите "актуализираха" 14 записа. Младите спортисти от 162 държави взеха участие в Игрите. Предлагаме на вашето внимание рейтинга на университетските отбори в Казан 2013 .

10. Австралия

Австралийските състезатели отнеха от топ 6 награди на университета, както и 4 сребърни и 6 бронзови медала. Удари в топ десет - успех за националния отбор, който в миналото беше на 15-а позиция на отбора.

9. Италия

Италианците спечелиха 6 златни медала в Казан, 17 сребърни медала и 21 бронзови медала. Италианският национален отбор традиционно влиза в топ 10 в университета.

8. Южна Африка

Осмото място в отбора е огромен успех за националния отбор на Южна Африка. По време на Игрите в Китай, Южна Африка заема 24-о място. Тази година, 7 златни награди, 3 сребърни и 4 бронзови медала са напуснали Южна Африка.

7. САЩ

Американците са "редовните" от първите десет. През 2013 г. отборът на САЩ спечели 11 златни, 14 сребърни и 15 бронзови медала.

6. Украйна

Украински спортисти спечелиха 12 награди с най-високо достойнство, 29 сребърни медала и 36 бронзови медала.

5. Белорусия

В миналите игри в Шенжен беларусите заеха 19-то място. Тази година екипът спечели 13 златни и сребърни медала, както и 14 бронзови медала.

4. Корея

В миналите игри Корейският национален отбор се оглавяваше в първите три, но тази година беше избегнат и от традиционно силните японци. Корейските спортисти спечелиха в Казан 17 златни, както и 12 сребърни и бронзови медала.

3. Япония

Три от лидерите , класирането на университетските отбори затваря Япония. Атлети от Земята на изгряващото слънце спечелиха 84 медала, от които 24 са най-високи, 28 сребърни и 32 бронзови.

2. Китай

Второ място в класацията на отборите в зависимост от броя на награди на ток китайски отбор спечели на Олимпийските игри, което доведе предходната Универсиадата в Шенжен. През 2013 г. китайците са спечелили 77 медала (26 най-високи сонди, 29 сребърни и 22 бронзови медала).

1. Русия

Руският национален отбор е безспорен лидер на летния университет. Нашите спортисти спечелиха 41% от най-високите награди от броя, изигран в хода на състезанието. Общият брой медали, получени от руските спортисти, е 292. От тях 155 са най-високото достойнство, 75 сребърни и 62 бронзови медала.